Світ

Ісландія припинить китобійний промисел у 2024 році – 1News

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Попит на м’ясо ісландського кита різко знизився


Фото з відкритих джерел

Ісландія, одна з небагатьох країн, яка досі займається полюванням на китів з комерційною метою, планує припинити китобійний промисел з 2024 року, оскільки попит скорочується. Про це повідомляє The Guardian.

“Існує мало доказів того, що ця діяльність дає будь-яку економічну вигоду”, – заявила міністр рибальства Свандіс Сваварсдоттір.

Як повідомляється, на 2019-2023 роки в Ісландії встановлені квоти, які дозволяють щороку виловлювати 209 фінвалів – другого за величиною виду кита на планеті після синього, і 217 малих смугастих китів. Але за останні три роки два основні власники ліцензій на вилов китів призупинили діяльність, а третій взагалі від неї відмовився. За цей час лише у 2021 році вбили одного кита – малого смугача.

Попит на м’ясо ісландського кита різко знизився після того, як Японія – основний ринок китового м’яса – повернулася до комерційного китобійного промислу в 2019 році після виходу з Міжнародної китобійної комісії.

Полювання також стало занадто дорогим після того, як було розширено заборонену для рибальства прибережну зону, що вимагало від китобоїв йти ще далі від берега.

Крім того, вимоги безпеки до імпортованого м’яса були більш жорсткими, ніж для місцевих продуктів, що ускладнювало експорт із Ісландії. 

Частково на таке рішення вплинула пандемія коронавірусу. Обмеження щодо соціального дистанціювання призвели до того, що ісландські заводи з переробки китового мʼяса не могли працювати у звичайному режимі.

Нагадаємо, раніше природоохоронна організація Sea Shepherd повідомила про масове полювання на дельфінів на Фарерських островах, під час якої мисливці загнали тварин на мілководдя за допомогою катерів і гідроциклів і вбили 1428 особин. 


Джерело

Back to top button