Світ

Іран відмовив ХАМАСу у військовій підтримці у війну з Ізраїлем – ЗМІ

Іран відмовив ХАМАСу у військовій підтримці у війну з Ізраїлем - ЗМІ

Фото: АР

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї

Аятолла Ірану заявив очільнику ХАМАС, що оскільки він не попередив Іран щодо свого плану атакувати Ізраїль, Тегеран не буде підключатися до бойоіих дій.

Влада Ірану не збирається безпосередньо брати участь у війні між Ізраїлем та ХАМАС, але продовжуватиме підтримку бойовиків “політично і морально”. Про це у четвер, 16 листопада, повідомляє Reuters із посиланням на трьох високопосадовців, що представляють обидві сторони.

Зазначається, що під час зустрічі з очільником ХАМАС Ісмаїлом Ханія у Тегерані на початку листопада верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї надав йому чітке повідомлення: ви не попередили нас про ваш напад на Ізраїль 7 жовтня, і ми не будемо вступати у війну від вашого імені.

Джерело агентства у ХАМАС при цьому стверджує, що під час тієї зустрічі іранський лідер тиснув на співбесідника, аби той заглушив ті палестинські голоси, які публічно закликають Іран і ліванське угруповання Хезболла відкрито приєднатися до битви проти Ізраїлю всіма своїми силами.

Зазначається, що Хезболла також була заскочена зненацька нищівним нападом ХАМАСу на Ізраїль. Джерела, близькі до цього угруповання, стверджують, що їхніх бойовиків в день нападу ХАМАСу на Ізраїль навіть не було поблизу кордону, тож їх довелося екстренно викликати.

Попри таку ситуацію, Іран все ж має намір і далі використовувати свою мережу збройних угруповань, включаючи Хезболлу, для ракетних і безпілотних атак на ізраїльські та американські цілі на Близькому Сході, стверджують джерела.

Раніше президент Ірану Ібрагім Раїсі заявив, що Ізраїль своїми діями “перейшов червоні лінії”, що може “змусити всіх вжити заходів”.

Перед цим Хезболла заявляла, що готова до боротьби проти Ізраїлю, і приєднається до угруповання ХАМАС “коли прийде час”.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button