Світ

Іран відмовляється вести перемовини про відшкодування збитків за збитий літак МАУ

Дипломати відзначають, що подальші спроби переконати Іран вести перемовини є "марними"

Іран відмовляється вести перемовини про відшкодування збитків за літак МАУ, який збили поблизу Тегерана іранські військові у січні 2020 року.

Про це заявили у спільній заяві міністри закордонних справ України, Канади, Британії та Швеції, – інформує 1News.

Дипломати нагадують, що у липні 2020 року Іран погодився на перемовини з групою країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака.

Проте 27 грудня 2021 року іранські дипломати повідомили, що Тегеран не бачить сенсу у перемовинах з міжнародною групою.

“Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов’язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752. Оскільки Іран несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими державами, дане питання має обговорюватись колективно, щоб забезпечити справедливе та рівне ставлення до всіх жертв трагедії”, – наголошується у спільній заяві очільників МЗС України, Канади, Британії та Швеції.

Вони відзначають, що подальші спроби переконати Іран вести перемовини є “марними”.

“Міжнародна група зосередиться на подальших діях для вирішення цього питання у відповідності до норм міжнародного права. Зробимо все, аби забезпечити повне відшкодування шкоди, завданої порушенням Іраном норм міжнародного права”, – повідомили дипломати.

Внаслідок збиття двома ракетами “земля-повітря” літака МАУ 8 січня 2020 року загинули 176 людей: громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Великої Британії. Цей літак мав український екіпаж із дев’ятьох людей.

Через кілька днів після появи даних розвідок західних країн про збиття літака іранськими силовиками, корпус стражів ісламської революції – елітний спецпідрозділ іранської армії – взяв на себе відповідальність за “ненавмисне” збиття літака.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button