Світ

Індія опинилася на межі енергетичної катастрофи

По всій країні лунають "панічні попередження" про те, що постачання вугілля на теплові електростанції, які переробляють його на електроенергію, є небезпечно низьким

Індія зараз на межі енергетичної катастрофи, оскільки виробництво електроенергії впало до критичного рівня через вкрай низькі запаси вугілля.

По всій країні лунають “панічні попередження” про те, що постачання вугілля на теплові електростанції, які переробляють його на електроенергію, є небезпечно низьким, – розповідає 1NEWS.

За даними Центрального управління електроенергетики Індії, майже 80% підприємств країни, що працюють на вугіллі, зараз у критичному або вже “надкритичному” стані, що означає, що запаси вугілля можуть закінчитися менше, ніж за п’ять днів.

Члени уряду попереджають прем’єра Нарендру Моді, що Делі “може зіткнутися з відключенням електроенергії”, якщо електростанції не отримають більше вугілля.

У штатах Раджастан, Джаркханд та Біхар вже відключають електрику, іноді по 14 годин поспіль.

У Махараштрі закрили 13 теплових електростанцій і закликали людей економно використовувати електроенергію, а в Пенджабі три електростанції припинили виробництво.

Також у Пенджабі заплановані відключення електроенергії тривалістю до шести годин вже призвели до протестів.

Експерти зазначають, що винен за недостатні запаси вугілля на тлі прогнозованого зростання попиту державний виробник вугілля Coal India Limited.

Цьогорічні мусонні дощі також знизили видобуток вугілля у країні і відвантаження з шахт.

Вібхуті Гарг, провідний економіст Індії з Інституту економіки та фінансового аналізу енергії, розповіла, що останнім часом спостерігається значне зростання попиту на електроенергію, оскільки Індія знову вийшла з карантину, спричиненого COVID-19.

Вона наголошує, що така ситуація була передбачувана і енергетичні компанії навряд чи були заскочені зненацька.

“Вони гралися в безпеку, сподіваючись, що існує велика ймовірність того, що в цю пору року буде ще одна хвиля Covid-19 і що вона придушить попит. Тому вони зробили недостатньо, щоб запастися вугіллям”, – пояснює економіст.

Намагаючись побороти страхи щодо дефіциту електроенергії, міністр енергії Індії РК Сінгх сказав, що “через нестачу вугілля створили надмірну паніку”.

Міністр вугілля Пралхад Джоші звинуватив у зривах постачання рясні дощі та високу ціну вугілля на міжнародному ринку. Втім, він наполягає, що “ще через три-чотири дні все буде добре”.

Індія вже має плани збільшити внутрішнє виробництво вугілля до 1 млрд тонн до 2024 року.

“Ситуацію використовують кілька зацікавлених сторін, щоб домогтися відкриття більшої кількості шахт, посилаючись на нестачу вугілля, але це зовсім не так”, – наголошує Дахія.

Джерело: ВВС Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button