Світ

Яценюк та голова Мюнхенської конференції посварилися щодо вступу України в НАТО

Голова Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер скептично прокоментував можливість вступу України до НАТО, через що став об’єктом публічної критики з боку екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

Суперечка між ними сталася на одній з панелей конференції Yalta European Strategy.

Ішингер у своєму виступі порадив  українському керівництву зменшувати очікування щодо можливості вступу України до НАТО.

«Коли ви мене питаєте про перспективу членства, то моя порада для українських колег буде така: контролюйте ваші очікування», — наголосив він.

Ішингер розповів про систему оцінювання готовності країн до членства в альянсі, яка застосовувалася в 1990-х роках.

«Тест такий. По-перше, чи країна настільки єдина у бажанні приєднатися до НАТО, чи не призведе вступ до розколу. Друге: чи є чітка підтримка приєднання. Та третє, найважливе питання: чи посилить Євроатлантичну спільноту приєднання цієї країни. Якщо НАТО буде оцінювати можливість приєднання України, ми не отримаємо три «так», ми отримаємо три знаки питання», — заявив він, припустивши, що Альянс «не погодиться імпортувати українсько-російський конфлікт».

Після цього взяв слово екс-прем’єр Арсеній Яценюк, який також брав участь у панельній дискусії, з обуренням заперечивши тези  Вольфганга Ішингера.

Яценюк заявив, що може відповісти «так» на всі запитання з тесту щодо можливості членства України в альянс.

«Чи є підтримка членства? Так! Останні опитування демонструють величезну перевагу прихильників членства в Альянсі. Чи буде посилений Альянс? Так! Українська армія – єдина в Європі, яка довела здатність протидіяти агресії РФ», — відповів, зокрема він.

Ішингер, зі свого боку, знову заперечив можливість вступу України «в осяжній перспективі», але наголосив, що це стосується періоду, доки триває збройний конфлікт

«Я не бачу жодного шансу на горизонті щоби члени НАТО погодилися на вступ України. Жодного шансу, доки ми чуємо постріли в Україні», — підкреслив він.

powered by lun.ua

ОСТАННІ НОВИНИ 16:13 Яценюк та голова Мюнхенської конференції посварилися щодо вступу України в НАТО 15:56 Заступник генсека НАТО: ми зберігаємо відкритою перспективу членства України 15:47 Кім Чен Ин пообіцяв завершити ядерну програму попри «безмежні санкції» 15:24 Клімкін: критика мовного закону – критика трактувань та ілюзій 14:57 Глави земельних МВС Німеччини критикують плани Юнкера розширити Шенген 14:21 Підтримувані США сирійські повстанці заявили, що по них вдарила авіація РФ 13:46 Європейці вважають, що протистояння з РФ лише посилює необхідність прийому України в НАТО 13:43 Клімкін оприлюднив тематику найближчих переговорів Порошенка і Трампа 13:34 Клімкін розповів про деталі миротворчої місії та про консультації з ОБСЄ 13:29 Вступ України до ЄС підтримують 68% литовців та 28% нідерландців Усі новини

ПУБЛІКАЦІЇ Narodowy Bank Polski Більше молоді та вищі зарплати: в Польщі опублікували дані про українських працівників

У Національному банку Польщі вважають українських працівників вагомим фактором впливу як на ринок праці, так і на платіжний баланс і темпи інфляції. Саме тому центробанк підготував дослідження про українських заробітчан: скільки вони отримують, скільки витрачають та де працюють.

Юрій Панченко, Європейська правда Спікер Сенату Польщі: У нас немає нічого антиукраїнського

Маршал (голова) Сенату Польщі Станіслав Карчевський: «Польща так само, як і низка інших країн, не схильна приймати мігрантів за квотами, нав’язаними ЄС… Ми впевнені, що цю проблему треба вирішувати на місці. Ми готові інвестувати у відновлення шкіл, лікарень, міст, шляхів».

АВТОРИЗАЦІЯ

Логін:

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...

Вас може зацікавити

Close
Close