Світ

Human Right Watch звинуватила уряд Ірану у переслідуванні і знущанні над родичами загиблих у катастрофі літака МАУ

Органи безпеки Ірану самовільно затримували, викликали, допитували, катували та жорстоко поводилися з членами сімей жертв

Міжнародна правозахисна організація Human Right Watch звинуватила уряд Ірану у кампанії переслідування і знущань стосовно родичів загиблих у катастрофі літака “Міжнародних авіаліній України”, збитого іранськими військовими у січні 2020 року.

Про це повідомляє 1NEWS.

З жовтня 2020 року по січень 2021 року правозахисники поспілкувалися з 31 членом родини жертв та людьми, які прямо знали про поводження влади з сім’ями жертв. Вони повідомили, що органи безпеки Ірану самовільно затримували, викликали, допитували, катували та жорстоко поводилися з членами сімей жертв.

Органи влади також не змогли повернути майно жертв їхнім родичам і втручалися в поховання та меморіальні збори в очевидній спробі обмежити зусилля щодо підзвітності.

“Іранська революційна гвардія вбила 176 людей без жодної підзвітності, і зараз жорстокі органи безпеки Ірану переслідують членів сімей жертв, щоб придушити будь-яку надію на справедливість. Замість того, щоб намагатися повернути довіру людей шляхом прозорого розслідування та відшкодування провини перед сім’ями, влада знову замовчує зусилля щодо притягнення до відповідальності”, – сказав Майкл Пейдж, заступник директора з питань Близького Сходу в Human Rights Watch.

Щонайменше 16 людей заявили, що органи безпеки погрожували через участь в інтерв’ю з іноземними ЗМІ.  У деяких випадках силовики допитували або затримували членів родин загиблих на кілька годин.

Принаймні в одному випадку влада катувала особу, яка перебувала під вартою. В іншому випадку співробітники в цивільному попросили зустрітися з членом сім’ї жертви, який висловився проти дій влади у процесі розслідування в громадському місці, і погрожували цій особі переслідуванням.

Щонайменше у трьох випадках влада погрожувала членам сімей жертв “наслідками”, якщо вони не видалять публікації в соціальних мережах, які критикують урядове розслідування катастрофи.

Джерело: Європейська правда

Back to top button