Світ

Холодніше аніж в Антарктиді: до США прийшли аномальні морози

У деяких американських штатах зафіксовано температуру до мінус 40 градусів до Цельсієм

Цього тижня до США прийшла аномально холодна погода, яку вже назвали морозом, який буває “раз у покоління”. Метеорологи, пояснюють рідкісне для цієї місцевості погодне явище впливом полярних повітряних мас.

Про це повідомляє 1NEWS.

Прогнозують, що протягом наступних п’яти днів температура може опуститися до -30 градусів за Цельсієм на Середньому Заході США, а з врахуванням пронизливого вітру, відчуватиметься ще холодніше.

Як повідомляється, щонайменше 8 чоловік загинули в декількох штатах внаслідок холодної погоди.

Влада штату Айова порадила місцевим жителям за можливості не дихати глибоко і не розмовляти на вулиці.

У штатах Середнього Заходу США Вісконсині, Мічигані та Іллінойсі оголошено надзвичайний стан. Аналогічно вчинили й в більш південних штатах, Алабамі та Міссісіпі.

Метеорологи попередили, що існує загроза отримати обмороження всього за 10 хвилин перебування на сильному морозі.

Пік екстремальних температур, як очікується, припаде на період з вівторка по четвер, коли в Чикаго може бути холодніше, ніж в Антарктиді.

Передбачається, що температура в цьому одному з найбільших міст США опуститься до -33 градусів, але через сильний вітер буде здаватися, що на вулиці мінус 46, попереджає влада.

Сильні снігопади очікують у Вісконсині (до 60 см) та Іллінойсі, а також у південних штатах Алабама і Джорджія.

На думку метеорологів, різке похолодання пов’язане з раптовим потеплінням в районі Північного полюса, викликаним теплим фронтом з Марокко.

Через це полярний вихор виявився порушеним, і маси холодного повітря змістилися на південь, розповів AP експерт з вивчення зимових бур Джуда Коен.

Провідні світові вчені вважають, що в результаті глобального потепління, викликаного діяльністю людини, зими у світі можуть стати більш суворими.

У деяких регіонах стовпчики термометрів опускалися до позначки майже 40 градусів за Цельсієм нижче нуля. На додачу в окремих штатах спостерігається досить висока швидкість вітру, тож місцями мороз там відчувається значно сильніше. Місцева влада закликала населення не виходити з помешкань без нагальної потреби й якомога довше перебувати в теплі. У штатах Іллінойс, Вісконсін та Міннесота влада оголосила стан катастрофи.

Аномально низькі температури позначилися й на автомобільній галузі США. Компанія General Motors повідомила про тимчасове припинення виробництва на 11 заводах та одному центрі з розробок, розташованими в штаті Мічиган. Крім того, готовність тимчасово припинити виробництво на своїх підприємствах через холоди оголосила компанія Ford, а також інші підприємства автомобільної галузі США.

Джерело: ВВС Україна/Німецька хвиля

Back to top button