Світ

Губернатора штату Нью-Йорк звинуватили у сексуальних домаганнях

Незалежне розслідування дійшло висновку, що Ендрю Куомо сексуально домагався кількох жінок і тим самим порушував федеральні закони та закони штату

Розслідування щодо губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо виявило, що він сексуально домагався кількох жінок, зокрема, співробітниць свого офісу.

Про це розповідає 1NEWS з посиланням на ВВС Україна.

Оголошуючи результати розслідування, генеральна прокурорка Нью-Йорка Летиція Джеймс заявила, що пан Куомо порушив федеральні закони та закони штату.

Минулого року кілька жінок звинуватили пана Куомо у сексуальних домаганнях.

Він заперечував це. Куомо заявив, що нікого не торкався неналежним чином, і відкидав заклики колег-демократів піти у відставку.

Доповідь генпрокурорки Нью-Йорка є результатом багатомісячного розслідування, під час якого слідчі розмовляли з майже 200 людьми, зкорема, з тими, хто подав скарги проти губернатора.

“Незалежне розслідування дійшло висновку, що губернатор Ендрю Куомо сексуально домагався кількох жінок і тим самим порушував федеральні закони та закони штату”, – сказала пані Джеймс.

Пан Куомо, за її словами, чинив “небажані дотики без згоди і висловлював образливі коментарі”.

В одному випадку пан Куомо та його співробітники помстилися колишній співробітниці, яка звинуватила його у правопорушеннях, заявила пані Джеймс.

Інші жінки описували, як їх мацали, цілували, як губернатор садив їх собі на коліна.

Ендрю Куомо звинувачують у тому, що в одному випадку він нібито засунув руки під блузку помічниці, щоб схопити її за груди, в іншому провів пальцем по шиї військовослужбовиці, яка працювала в його охороні.

Крім звинувачень у домаганнях, пана Куомо звинувачують у керівництві “ворожим та токсичним робочим середовищем”.

Джун Кім, співкерівниця розслідування, сказала: “Це була культура, в якій ти не міг сказати “ні” губернатору, і якщо ти засмутиш його чи його старших помічників, то тебе списують, викинуть або ще гірше”.

“Водночас свідки описали цю робочу культуру як таку, що нормалізувала і не враховувала повсякденні флірти, фізичну близькість та недоречні коментарі губернатора”, – додала вона.

Ендрю Куомо належить до Демократичної партії, з 2011 року він є губернатором штату Нью-Йорк.

Back to top button