Світ

Голову розвідки Бельгії підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Кілька тижнів тому Генеральна служба інформації і безпеки Бельгії (GISS) тимчасово відсторонила голову своєї контррозвідки, офіс якого був запечатаний, а сам він відправлений під домашній арешт, передає 1NEWS з посиланням на “Польське радіо“.

Зазначається про інформацію деяких бельгійських видань, які стверджують, що GISS проводить розслідування відносно ще одного офіцера, підозрюваного у співпраці з Росією, але, ймовірно, мова йде про одну і ту ж особу.

“Бельгійський офіцер підозрюється в тісних зв’язках з громадянином Сербії, який офіційно працює на сербську розвідку, а неофіційно – співпрацює з розвідкою РФ. Якщо ця інформація підтвердиться, це буде найбільший шпигунський скандал в Європейському союзі за багато років. Бельгійська контррозвідка займає особливе місце в ЄС, оскільки бельгійці несуть відповідальність за безпеку і захист штаб-квартир ЄС і НАТО в Брюсселі”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з недавнім звітом Ради Європи, в Брюсселі в даний час працюють 250 китайських і 200 російських шпигунів. У минулому році глава австрійської контррозвідки публічно заявив, що Брюссель в даний замінив Відень, який за часів холодної війни вважався улюбленою ареною протистояння розвідок Сходу і Заходу.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close