Світ

Головний епідеміолог Швеції заявив, що жорсткий карантин не допомагає побороти коронавірус

Головний епідеміолог Швеції, автор шведської стратегії боротьби з коронавірусом Андерс Тегнелль вважає, що закриття кордонів і карантин у Європі не змогли зупинити поширення коронавірусу, передає 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“У всіх країнах усвідомлюють, що зупинити вірус можливо тільки за наявності масового імунітету або за допомогою ефективної вакцини. Ані того, ані другого поки ніде немає. Всі інші заходи, які вживають сьогодні у світі, – це тимчасові рішення”, – заявив він.

Шведська стратегія трохи відрізняється від європейської, там не закривають школи і дитячі садочки, заклади відкриті.

“Ми в Швеції виходили з наших традицій і здорового глузду, тому робили трохи різні речі. Ми не стали закривати суспільство. В інших країнах політики не до кінця усвідомлюють, що це означає: намагатися тримати людей в ізоляції протягом багатьох місяців. Пандемія не закінчиться швидко, а ми можемо дотримуватися своєї м’якої стратегії дуже довго”, – заявив він.

Головне, щоб вірус поширювався плавно, а не стрибками. А саме стрибкоподібне зростання ми отримаємо, якщо спочатку закриємо суспільство, а потім раптово відкриємо знову і спричинимо нову хвилю.

Обмежень небагато, але вони існують: заборонено масові заходи чисельністю понад 50 осіб, у ресторанах працюють тільки відкриті веранди та майданчики, літнім людям рекомендується уникати соціальних контактів, керівників компаній попросили перевести працівників на віддалену роботу.

Дитсадки, початкова і середня школа відкриті, але в старших класах і в університетах запровадили дистанційне навчання. Людям постійно нагадують: мийте руки, дотримуйтеся дистанції, не виходьте з дому, якщо хворі. Тільки якщо в більшості країн за дотриманням цих правил стежить каральна державна машина, то шведи цілком покладаються на свідомість громадян.

Більш як 50% шведських домогосподарств складаються з однієї людини, в цьому разі набагато легше соціально дистанціюватися. У Швеції відсоток людей, які працюють з дому віддалено, і в мирний час був найвищим у Європі. А по-третє, практично кожен житель країни має доступ до високошвидкісного інтернету, що допомагає співробітникам компаній залишатися продуктивними.

“Шведські закони щодо інфекційних захворювань працюють здебільшого на добровільних засадах. Карантин може бути запроваджено для окремих осіб або невеликих територій – вогнищ інфекції, але у нас немає юридичної можливості закрити міста або цілі райони. Однак, покладаючись на самосвідомість шведів, ми можемо бути впевнені, що відвідувачі фітнес-центрів самі оброблять після себе бігову доріжку антисептиком, а ті, хто відчув нездужання, не вийдуть на вулицю. Є багато ознак того, що шведська стратегія працює. За допомогою Google ми бачимо, що домашня бухгалтерія без реєстрації громадян у Стокгольмі скоротилася на 75 відсотків”, – говорить Тегнелль.

На користь версії про роль громадянської самосвідомості у феномені шведського “дива” свідчить невтішна картина в турецьких, сирійських та сомалійських громадах у Швеції – захворюваність і смертність у групах, які не ввібрали в себе шведську культуру і самодисципліну, значно вищі, ніж в цілому по країні.

За словами Андерса Тегнелля, локдаун не має під собою наукового підґрунтя.

“Ми моніторили публікації, де вони пояснювали необхідність цих заходів, і жодного переконливого наукового обґрунтування не побачили. Практика показала, що ніде в Європі не вдалося з допомогою цих заходів значно уповільнити поширення вірусу. На мій погляд, безглуздо закривати кордони, тому що Covid-19 зараз є в кожній європейській країні. Ми набагато більше турбуємося, щоб він не поширювався всередині Швеції…”, – говорить він.

Як повідомлялося, в період пандемії Швеція проводить абсолютно відмінну від інших європейських країн політику – уряд відхиляє локдаун як засіб протидії поширенню коронавирусу. У країні відкриті школи, дитячі садки, ресторани, кафе, торгові центри, перукарні та фітнес-клуби.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close