Світ

Глава Міноборони Швеції підтримку України вважає розумною інвестицією

Глава Міноборони Швеції підтримку України вважає розумною інвестицією

Фото: twitter.com/Flash_news_ua

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон

Глава шведського Міноборони назвав три причини, чому його країна буде рішуче продовжувати допомогу Україні.

Швеція і надалі допомагатиме Україні, бо вважає це інвестицією у власну безпеку. Про це у вівторок, 5 грудня під час дискусії в рамках Атлантичної Ради у Вашингтоні заявив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні ми маємо 650 днів війни в Україні. Ми стикаємося з найгіршою безпековою ситуацією в Європі з часів завершення Другої Світової війни. Дозвольте мені бути кристально зрозумілим в одній речі: Швеція буде продовжувати підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно”, – зазначив Йонсон.

Глав шведського Міноборони підкреслив, що існує декілька причин аби продовжувати підтримку України. 

“Перша – це прояв порядності та людяності. Росія розпочала неспровоковану та злочинну війну, тож зобов’язання підтримувати Україну є викликом, який постав перед сучасним поколінням”, – сказав міністр. 

Також він акцентував, що пітримати Україну – означати бути на боці міжнародного порядку.

“Для такої відносно невеликої країни як Швеція важливо знати, що Європа є не тим місцем, де сила визначає право, натомість усі країни можуть вільно обирати шлях для власної безпеки. 

Нарешті ми підтримуємо Україну бо це є інвестицією у нашу власну безпеку. Україна зараз є європейським щитом проти російської військової експансії. Якби Росія досягла успіху у цій війні, я переконаний, що сусідні країни, такі як Молдова й Грузія, могли б зазнати тиску. Також із більшим тиском стикнулися б і союзники по НАТО. Тож дозвольте мені запевнити, що Сполучені Штати мають в особі Швеції партнера, який поділяє єдність у підтримці України так довго, як це буде необхідним”, – додав він.

Кронприцеса Швеції Вікторія та її чоловік принц Даніель відвідали українських військових на навчаннях Інтерфлекс, які проходять на території Великобританії. 

Нагадаємо, українські пілоти провели тестові польоти на шведських винищувачах Gripen.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsAppПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button