Світ

Глава Каталонії готовий оголосити незалежність від Іспанії

Незалежність Каталонії від Іспанії, яку на референдумі 1 жовтня підтримали більшість жителів, буде оголошена вже через кілька днів. Про це заявив глава уряду (Женералітата) автономії Карлес Пучдемон, інформує 1News з посиланням на INTERFAX.RU.

Відзначається, що цей виступ став першим офіційним коментарем Пучдемона для ЗМІ за підсумками скандального голосування.

«У своєму першому після референдуму інтерв’ю Карлес Пучдемон повідомив, що його уряд «зробить це в кінці поточного тижня, або на початку наступного».

Відповідаючи на питання про можливі кроки з боку Мадрида, політик зазначив, що в даний час влада Каталонії не контактує з урядом Іспанії. При цьому можливе втручання центральної влади в цей процес він назвав непоправною помилкою, яка може «все змінити».

Раніше король Іспанії Філіп VI звинуватив Каталонію в порушенні конституції і правил демократії при проведенні референдуму і пригрозив автономії економічною кризою.

Референдум про незалежність Каталонії пройшов 1 жовтня. За даними місцевої влади, більше 90% жителів підтримали ініціативу. Голосування проходило у важких умовах протистояння з поліцією Іспанії, на виборчих дільницях постраждали майже 900 осіб. Мадрид оголосив голосування незаконним.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close