Світ

Генсек ООН став лауреатом премії Карла Великого

Присудженням престижної нагороди віддається належне заслугам Антоніу Гутерріша за пожвавлення й зміцнення багатостороннього співробітництва на базі цінностей і цілей Євросоюзу та ООН

Престижну міжнародну премію Карла Великого нинішнього року присудили генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу за внесок у розширення міжнародної взаємодії.

 

Про це повідомляє 1NEWS.

“Присудженням престижної нагороди віддається належне заслугам Гутерріша за пожвавлення й зміцнення багатостороннього співробітництва на базі цінностей і цілей Євросоюзу та ООН”,- наводить видання заяву комітету премі.

Як підкреслили в комітеті, дії Гутерріша базуються на спільних цінностях та переконаннях, які ЄС сформулював для себе в складному глобалізованому світі “з метою сприяння плюралізму, толерантності й діалогу, транскордонній співпраці, а перш за все миру, свободі й демократії”.

Церемонія нагородження відбудеться, за традицією, в історичній Коронаційній залі Ахенської ратуші 31 травня в Німеччині.

Премія імені Карла Великого вважається однією з найважливіших європейських відзнак. Вона вручається з 1950 року. Серед попередніх лауреатів були, в тому числі, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, король Іспанії Хуан Карлос І, британський історик Тімоті Ґартон Еш, Папа Римський Франциск, Папа Римський Іоанн Павло II.

Джерело: Deutsche Welle

Back to top button