Світ

Генерал з ОАЕ, якого звинувачують у катуванні затриманих, став новим очільником Інтерполу

Новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) обрали Ахмеда Насера аль-Раїсі — генерал-майора з Об’єднаних Арабських Еміратів. Він пробуде на посаді чотири роки, повідомляє 1news з посиланням на Громадське.

Голосування за нового президента Інтерполу відбувалось у три тури. Раїсі отримав 68,9% голосів від країн-учасниць організації. Однак, як пише The Guardian, процес голосування не є прозорим, оскільки жона країна не зобов’язана повідомляти, як вона голосувала.

Посада президента Інтерполу здебільшого церемоніальна, реальним управлінням організації займається генеральний секретар — Юрген Шток. Президент має працювати неповний робочий день і його робота не оплачується. Раїсі буде очолювати Генеральну асамблею та проводити засідання Виконавчого комітету щороку.

Попереднім президентом Інтерполу був Кім Чон Ян з Південної Кореї.

Раїсі обрали президентом попри заяви правозахисників та чиновників про те, що генерал з ОАЕ причетний до катувань.

З 2015 року Раїсі був генеральним інспектором Міністерства внутрішніх справ, він наглядав за в’язницями та діяльністю поліції. Колишній очільник прокуратури Англії та Уельсу Девід Калверт-Сміт у квітні опублікував доповідь, у якій зробив висновок, що ОАЄ прагнуть неправомірно впливати на Інтерпол за допомогою фінансів та інших механізмів.

Відповідно до доповіді, Раїсі наглядав за посиленням репресій проти дисидентів, а також знав про «безперервні тортури та зловживання системи кримінального правосуддя».

Крім того, останніми місяцями у Франції та Туреччині подали скарги на Раїсі через можливе катування. Так, громадянин Великої Британії Метью Хеджес розповів, що його затримали та катували в ОАЕ з травня до листопада 2018 року. За словами чоловіка, його затримали за фейковими звинуваченнями у шпигунстві. В МЗС ОАЕ заперечили фізичний та психологічний тиск на затриманого.

Правозахисники з занепокоєнням відреагували на перемогу генерала з ОАЕ. Так, директор Бахрейнського інституту прав і демократії Саїд Ахмед Альвадаї зазначив, що тепер ніхто не застрахований від зловживань зі сторони Інтерполу та авторитарних режимів.

Ідеться про те, що організація може видавати так звані червоні повідомлення — заклик однієї країни до іншої арештувати людину. Виконувати заклик не обов’язково, держави самостійно вирішують, чи затримувати людину. Водночас Інтерпол звинувачують у тому, що він дозволяє авторитарним урядам видавати такі повідомлення для пошуку і помсти дисидентам.

Раїсі звинувачення не коментував. Але запевнив, що «побудує більш прозору, різноманітну та рішучу організацію, яка працює заради безпеки для всіх». Він також заявив, що «ОАЕ стали однією з найбезпечніших країн у світі».

 

 

 

 

 

Back to top button