Світ

“Газпром” погрожує Молдові зупинити поставку газу

Російський монополіст “Газпром” повідомив Кишинів, що через відсутність платежу за газ постачання енергоносіїв до Молдови може бути припинене через дві доби, передає 1news з посиланням на “Європейську правду“.

Про це заявив офіційний представник “Газпрому” Сергєй Купріянов.

“Черговий термін поточних платежів – сьогодні, 22 листопада цього року. У зв’язку з цим сьогодні “Газпром” відповідно до контракту повідомив молдавську сторону, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено. “Газпром” вкрай розчарований невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов’язань”, – заявив Купріянов.

Він нагадав, що “Газпром” протягом тривалого часу проводив переговори з Молдовою з питань постачання газу, укладання відповідного контракту.

“Маючи на увазі складну, дуже складну ситуацію в економічному та фінансовому становищі Молдови, керуючись прагненням зберегти для Молдови можливості виплати її боргових зобов’язань щодо “Газпрому”, а також позицію президента Росії, до якого молдавська сторона неодноразово зверталася за сприянням “Газпромом” було ухвалено рішення підписати контракт практично на умовах молдавської сторони, але з суттєвим і важливим пунктом: Молдова вчасно здійснює 100% поточних платежів за газ”, – наголосив Купріянов.

 

Back to top button