Світ

ФРН звинуватила Росію у кібератаках і викликала посла

ФРН звинуватила Росію у кібератаках і викликала посла

Фото: AFP

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок

Бербок заявила, що це була спонсорована Кремлем кібератака на Німеччину. Вона підкреслила, що це абсолютно неприйнятно, і матиме наслідки.

МЗС Німеччини викликало посла Росії через серію кібератак, які були спрямовані проти членів правлячої Соціал-демократичної партії, а також проти оборонного та технологічного секторів німецької економіки.Про це у п’ятницю, 3 травня, повідомило видання The Guardian.

Зазначається, що в атаках 2023 року, під час яких кілька веб-сайтів було виведено з ладу у відповідь на рішення Берліна відправити танки Україні, звинуватили хакерську групу, пов’язану з російською військовою розвідкою (ГРУ).

“Сьогодні ми можемо однозначно сказати, що ми можемо приписати цю кібератаку групі під назвою APT28, якою керує служба військової розвідки Росії”, – заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на пресконференції під час візиту в Австралію.

“Іншими словами, це була спонсорована державою російська кібератака на Німеччину, і це абсолютно нестерпно і неприйнятно, і матиме наслідки”, – наголосила вона.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що серія кібератак була спрямована на матеріально-технічне забезпечення, оборону, аерокосмічну та ІТ-сферу країни, використовуючи вразливість у Microsoft Outlook.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер зазначила, що Німеччина діє разом з ЄС і НАТО.

“Ми за жодних обставин не дозволимо себе залякати російському режиму”, – сказала вона.

Речник Міністерства закордонних справ Німеччини заявив, що МЗС викликав тимчасового повіреного РФ, оскільки інцидент показує, “що російська загроза безпеці та миру в Європі реальна і величезна”.

Напередодні повідомлялося, що у НАТО звинуватили Росію в кібератаках на Чехію та Німеччину.

РФ здійснила понад 800 спроб кібератак на установи і сервіси – генпрокурор

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button