Світ

Французи 15-й день страйкують проти пенсійної реформи: у Парижі транспортний хаос

Рух потягів у Франції 19 грудня дещо покращився на тлі 15-го дня загальнонаціонального страйку з приводу пенсійної реформи, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

У переговорах влади з профспілками з’явилися невеликі ознаки прогресу. Однак криза, яка вразила одну з найбільших світових економік у розпал святкового періоду, ще далеко не закінчена.

Антиурядові протестувальники підтримують тиск на президента Еммануеля Макрона за допомогою нового маршу в Парижі у другій половині дня. Очікується, що деякі робітники продовжуватимуть страйк до різдвяних свят та довше.

Національне залізничне управління SNCF заявило, що близько 60% потягів не курсували в четвер, що є покращенням на тлі 90% попередніми днями. У той час як провінційні міста зазнали менше проблем, у Парижі туристи і місцеві, як і раніше, не можуть нормально переміщатися столицею, проводячи години в заторах або чекаючи потягів метро, частина гілок сполучення якого також не працює.

Макрон хоче підвищити пенсійний вік до 64 років і каже, що нинішня пенсійна система коштує занадто дорого; профспілки заявляють, що пенсійна реформа є частиною планів Макрона щодо демонтажу прав робітників, і хочуть зберегти систему, яка дозволяє деяким працівникам йти на пенсію після 50 років.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close