Світ

Франція продасть Греції 18 сучасних винищувачів-бомбардувальників на 2 мільярди євро

У рамках стратегічного співробітництва Франція також може продати Греції партію фрегатів, щоб посилити її ВМС у Середземному морі

Франція та Греція уклали контракт на поставки Афінам бойових бойових літаків та іншого озброєння на суму 2,3 мільярда євро.

Відповідну угоду у столиці Греції підписали очільники міністерств оборони Франції Флоранс Парлі та Греції Нікос Панагіотопулос, повідомляє 1NEWS.

В рамках угоди Франція поставить грецьким військовим 18 сучасних винищувачів-бомбардувальників Rafale, з яких 12 – уже експлуатовані, а 6 – нові. Поставки включають в себе озброєння, запчастини і боєприпаси.

Очікується, що перші шість літаків мають бути передані грекам до кінця року. У рамках стратегічного співробітництва Франція також може продати Греції партію фрегатів, щоб посилити її ВМС у Середземному морі.

Збільшення щорічних видатків Греції на оборону відбувається на тлі загострення суперечки між Афінами і Анкарою через багатий покладами природного газу шельф у східній частині Середземного моря.

Греція звинувачувала Туреччину в незаконній розвідці родовищ природного газу поблизу грецьких островів. Уряд в Анкарі відкидав звинувачення Афін і стверджував, що ця частина акваторії Середземного моря належить до турецького континентального шельфу. Згодом Греція й Туреччина домовилися про військовий механізм для запобігання конфліктам у Середземному морі.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button