Світ

Флоту РФ наказали мінувати порти України – ЗМІ

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Операція є частиною російської блокади експорту зерна, яка загрожує спровокувати глобальний голод, заявили в розвідці США.

 
Влада РФ наказала Чорноморському флоту замінувати порти Одеси й Очакова. Про це 23 червня повідомила газета The Guardian з посиланням на дані американської розвідки.
 
Згідно з отриманою інформацією, були виявлені ознаки того, що російські сили встановлюють міни в Чорному морі і раніше замінували річку Дніпро.
 
“Ми можемо підтвердити, що, незважаючи на публічні заяви Росії, що вона не веде мінування північно-західної частини Чорного моря, насправді війська РФ розміщують міни в Чорному морі біля Очакова”, – заявив CNN офіційний представник США.
 
Зазначається, що Москва заперечує мінування українських портів у Чорному морі, звинувачуючи в цьому Київ. Також США мають дані, які вказують “на узгоджену російську стратегію з відсікання ділянки узбережжя, що перебуває під контролем України”.
 
“Вплив дій Росії, які призвели до припинення морської торгівлі в північній третині Чорного моря та зробили цей регіон небезпечним для судноплавства, не можна недооцінювати, адже морський експорт України є життєво важливим для глобальної продовольчої безпеки”, – заявив американський чиновник.
 
Нагадаємо, Росія вивозить українське зерно і метал з тимчасово окупованих територій.
 
Зеленський про блокаду портів: РФ потрібна криза
 
Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button