Флешмоб? Чому росіяни воюють з військкоматамиСюжет
Росіяни за завданнями невідомих “кураторів” влаштовують підпали військкоматів. Якщо раніше подібне мало одиничний характер, то тепер атаки фіксують у багатьох регіонах РФ.
У Росії заявляють про нову хвилю атак на військкомати. Якщо позавчора було зафіксовано дев’ять підпалів комісаріатів, то за вчора вже мінімум 20. Географія нападів також широка – від Санкт-Петербурга до тимчасово окупованого Криму.
Цікаво, що беруть участь у таких флешмобах переважно пенсіонери, вчителі та молоді жінки. Російські правоохоронці вже заявляють, що за цими атаками стоять начебто “українські куратори”.
“Робочі” схеми
Як заявляють силовики, підпали в РФ організовуються за однаковою схемою: людям дзвонять від імені правоохоронців, найчастіше від імені ФСБ, та “дають завдання” підпалити військкомат натомість обіцяючи фінансову винагороду. Але ця схема не єдина.
Ще один із популярних сценаріїв виглядає так: невідомі дзвонять людині (часто самотній або пенсіонеру) і повідомляють, що від її імені намагаються взяти кредит в банку або зняти гроші. Щоб завадити цьому і “покарати” банк, особі пропонують облити будівлю фінансової установи запальною рідиною, виготовленою з підручних матеріалів. Проте за вказаною адресою банку виявляється військкомат.
Як показала практика, особливо активно ведуться на таке російські пенсіонери та шкільні вчителі.
Реальне покарання
Пропагандистські ЗМІ припускають, що росіянам з пропозицією підпалити військкомати дзвонять з території України.
“Шахраї, які відправляють росіян підпалювати адміністративні будинки, зокрема військкомати, перебувають за межами РФ і видаються силовиками. Вони змушують жертв здійснювати фінансові операції, а потім, маніпулюючи та обіцяючи повернути гроші, пропонують здійснити теракт”, – заявили сьогодні у ФСБ.
При цьому російські силовики зазначають, що участь у злочині нехай і в результаті обману не звільняє людей, які їх вчинили, від відповідальності.
Зазначимо, що в Росії спроби підпалу військкоматів кваліфікують за статтею терористичний акт. У перші місяці вторгнення такі дії вважались хуліганством і карались максимум вісьмома роками позбавлення волі. А тепер покарання за статтею про вчинення теракту становить від 12 до 20 років позбавлення волі.
Участь у “спеціальній операції”
Загалом флешмоб з підпалів військкоматів в Росії розпочався ще з 29 липня, але пік атак зафіксували 1 серпня.
Так 29 липня у місті Сєвєродвінськ 76-річний пенсіонер намагався підпалити будівлю військкомату. Туди він приїхав на машині, дістав із багажника коктейль Молотова та кинув у вікно, але пляшка потрапила у стіну і рідина вилилася на траву.
Того ж дня у Казані лікар-пенсіонер спочатку взяла кредит на більше чим два мільйона рублів і віддала їх незнайомому чоловіку, який представився співробітником ФСБ. Після чого “силовик”, погрожуючи життю доньки жінки, змусив пенсіонерку підпалити військкомат.
30 липня в тимчасово окупованому Криму у Феодосії 51-річна вчителька російської мови та літератури кинула коктейль Молотова в будівлю військкомату. На допиті жінка зізналася, що таке завдання начеб то отримала від куратора.
31 липня в Улан-Уде чоловік та жінка закидали коктейлями Молотова вхід до будівлі військкомату. За інформацією ЗМІ, військкомат із цієї будівлі раніше переїхав.
Увечері 31 липня атаку на військовий комісаріат в Омську здійснила студентка педагогічного коледжу. Дівчина розповіла, що їй зателефонував невідомий та повідомив, що на її ім’я шахраї оформили кредит та викрали гроші. Після цього він запропонував помститися співробітникам відділення банку, в якому було видано кредит. Повідомивши замість кредитної установи адресу військкомату, запропонував підпалити його.
Також увечері 31 липня у Росоші Воронезькій області затримали 24-річну вчительку історії, яка кинула в будівлю військкомату коктейль Молотова. Схема “розводу” така ж як із студенткою з Омська.
У Санкт-Петербурзі 53-літній чоловік підпалив ґанок військкомату та спробував протаранити на автомобілі ворота будівлі. Після затримання, як пишуть росЗМІ, він заявив, що підпалити його переконав “співробітник ФСБ Колесников”. Згодом таку акцію повторила 66-річна жінка.
1 серпня у Подільську чоловік 76 років та його 50-річний син, інвалід першої групи, у яких перед цим нібито вкрали гроші телефонні шахраї, влаштували пожежу у будівлі військкомату.
Також за спробу підпалу військкомату у Волгограді затримали 82-річну пенсіонерку. Вилучено одну пляшку із запалювальною сумішшю. А в Уфі 18-річна продавчиня дитячого магазину теж намагалась підпалити військкомат. Дівчина вилила на ґанок горючу рідину, підпалила та втекла.