Світ

Фінляндія різко скоротила імпорт російської нафти

На цьому тлі вартість російської сировини може знизитися через менший попит

Фінляндія знизила імпорт російської нафти Urals на чверть у зв’язку з переходом країни на зелену енергетику.

Про це інформує 1NEWS.

За даними Refinitiv Eikon, імпорт нафти Urals в Фінляндію впав у першому кварталі 2021 року на чверть до 2,1 млн тонн. У квітні закупівлі нафти впали ще сильніше – з 1,1 млн тонн у квітні 2020 року до 0,4 млн тонн у квітні нинішнього року (мінус 63%).

Це не перший рік, коли імпорт російської нафти до Фінляндії падає – в 2020 році країна імпортувала 8,9 млн тонн Urals, що на 16% менше порівняно з 2019 роком.

Одночасно з цим головне нафтопереробне підприємство країни Neste Oil наприкінці березня перетворило один з двох своїх діючих заводів у Наанталі в нафтосховище і призупинило роботу ще на одному заводі в Порвоо до червня з метою його реконструкції для переробки відновлюваної сировини (Neste має намір частково переробляти рідкий пластик, отриманий зі сміття).

За словами трейдерів, опитаних Reuters, експортерам Urals, які звикли до Фінляндії як до великого покупця нафти, тепер доведеться шукати йому заміну. На цьому тлі вартість російської сировини може знизитися через менший попит.

Ціна на Urals вкрай важлива для російського бюджету: якщо російський сорт буде коштувати $15 за барель, ліквідні резерви Фонду національного добробуту можуть бути вичерпані трохи більше ніж за два роки, підраховували економісти Deutsche Bank. Бюджет на 2020 рік балансувався при $50 за барель Urals.

Екологічні тенденції в ЄС загрожують обернутися для російського бізнесу великими збитками з усіх боків: аналітики вже попереджають, що від запропонованого Євросоюзом податку на вуглецеві викиди постраждають саме російські сировинні компанії. За прогнозами аналітиків, країна втратить за 8 років близько $60 млрд.

Джерело: The Bell

Back to top button