Світ

Фіни підрахували вартість організації зустрічі Трампа з Путіним

Вартість організації зустрічі президента США Дональда Трампа і Росії Володимира Путіна в Гельсінкі перевищила 4 мільйони євро, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Поки це попередня оцінка, а підсумкова сума буде названа восени.

Більшу частину підсумкової суми – близько 2,7 мільйона євро – оплатить МВС Фінляндії. З цих грошей 2 мільйони витрачено на посилену роботу столичної поліції в країні, інше – на роботу центральної кримінальної поліції, поліції безпеки і прикордонної служби. Оборонним силам за допомогу в охороні міністерство переведе 400 тисяч євро, однак в цих розрахунках поки не врахована вартість використання винищувачів і військових вертольотів, а також кораблів військово-морського флоту.

Другий за величиною рахунок – близько 1-1,15 мільйона євро – виставлений міністерству закордонних справ Фінляндії. Найбільша частина цих грошей витрачена на оренду палацу “Фінляндії” під прес-центр і організацію його роботи: охорону, забезпечення журналістів харчуванням і технічне оснащення.

Так, 10 тисяч євро коштувала сауна і роздача фінської полуниці і гороху акредитованим журналістам.

“МЗС також сплатив частину аеропортових зборів і компенсував витрати на пересування президентів. Це коштувало 150 тисяч євро”, – розповідає начальник прес-служби міністерства Веса Хяккінен.

Ще майже 250 тисяч євро заплатить канцелярія фінського президента. Ці гроші пішли на розміщення делегації американського президента в готелі Hilton Kalastajatorppa і самого Дональда Трампа в сусідньому гостьовому будинку, що належить державі, за забезпечення каналів зв’язку, організацію харчування і підготовку приміщень для переговорів.

Найдешевше зустріч Трампа і Путіна обійшлася адміністрації Гельсінкі. Місто витратило на ці цілі приблизно 200 тисяч євро.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на закритій частині наради з послами в МЗС 19 липня повідомив, що запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум в невизнаних “ДНР” і “ЛНР”.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button