Світ

Фінансист зробив прогноз щодо санкцій проти Росії

США можуть ввести найстрашніші санкції для російської економіки, але розцінювати рішення політиків раціонально не можна. Про це йдеться в блозі фінансиста, співголови наглядової ради ІК “Третій Рим” Андрія Мовчана, пише 1NEWS, посилаючись на OBOZREVATEL.

На його думку, не варто очікувати обмежень на доларові розрахунки або поставки вуглеводнів.

“Оскільки вони люди, то звичайно, вони можуть все. Історія знає море нераціональних рішень. Після того, як Росія вступила в Першу світову війну свого часу, говорити про те, що розцінювати рішення політиків можна раціонально – не можна”, – зазначив він.

За словами Мовчана, в дискусії американців перемагає думка, що робити цього не можна. На це є три причини.

“По-перше, це завдасть дуже серйозного удару по енергетичній безпеці світу, а по-друге, це має викликати опір Європи, яка абсолютно до цього не готова і готуватися не хоче”, – пояснив фінансист.

Третьою причиною він назвав санкційний баланс. На думку Мовчана, поки Росія поставляє багато нафти на світовий ринок, можна досить безкарно перекривати постачання нафти з Ірану.

“А він американцями вважається набагато серйознішим противником і набагато серйознішою проблемою, ніж Росія. Якщо Росія – це проблема суто естетична, то Іран – це проблема фізична. Тому я б не очікував якихось обмежень ні на російські доларові розрахунки, ні на поставки вуглеводнів. Хоча можуть ввести, наприклад, ембарго на російську сталь. Тобто на те, що є вторинним і для російського ринку, і для міжнародного”, – резюмував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 27 серпня, набула чинності перша частина так званих пекельних санкцій США відносно Росії. Відповідний документ держдепартаменту США був опублікований у Федеральному реєстрі США в кінці минулого тижня.

У зв’язку з цим рубль показував падіння до долара і євро протягом декількох днів. Пізніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров поскаржився на результати санкцій, зазначивши, що через це “падає” довіра до долара.

Крім того, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков звинуватив Штати в спробах витіснити “конкурента” в оборонно-промисловому комплексі.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close