Світ

Еквадор охопило криваве повстання проти президента-коміка

Тисячі демонстрантів вступають у зіткнення з поліцією на вулицях мальовничої столиці Еквадору Кіто

Протести, які почалися з невдоволення громад індіанців скасуванням субсидій на пальне та заходами жорсткої економії, перетворилися у масштабні акції непокори з вимогою відставки президента Еквадора Леніна Морено, до яких приєдналися студенти.

Про це повідомляє 1NEWS.

Демонстранти кидають коктейлі Молотова та каміння в спецзагони поліції, поліцейські відповідають сльозогінним газом та лупцюванням людей.

Ленін Морено був обраний президентом Еквадору навесні 2017 року. Він відомий як єдиний лідер держави в світі, що пересувається на інвалідному візку, є автором кількох книг зі сміхотерапії та теорії гумору, засновником фонду для підтримки гумору як стилю життя в країні.

Пан Морено приходив до влади як кандидат лівих сил та під лівими гаслами. Його підтримував президент Рафаель Корреа, який керував країною у 2007-2017 роках та був союзником Уго Чавеса в регіоні. За правління Корреа Ленін Морено шість років обіймав посаду віце-президента Еквадору.

Через кілька місяців після обрання на посаду президента Ленін Морено повністю змінив курс попередника, став союзником США в регіоні, посварився з Корреа та Венесуелою, а 2019 року видав правоохоронцям Джуліана Ассанжа, який кілька років переховувався в посольстві Еквадору у Лондоні.

Внаслідок протестів президент Ленін Морено мусив залишити столицю і перенести роботу уряду в місто Гуаякіль на березі Тихого океану, подалі від епіцентру протестів.

Пан Морено зазначає, що країна більше не може дозволити собі субсидії на пальне, які були запроваджені у 1970-х роках і коштують наразі 1,3 млрд доларів. Зменшення державних видатків є однією з умов угоди, яку Еквадор підписав з МВФ у березні і яка передбачає кредит у 4,2 млрд доларів.

Демонстранти вимагають відмовитися від цієї угоди, і нарікають, що ліквідація субсидій на пальне на багато збільшила ціни і на транспорт, і на продукти.

За час протестів щонайменше дві людини загинули, десятки отримали поранення.

У четвер демонстранти захопили вісьмох поліцейських, змусили їх зняти захисне спорядження та марширувати перед натовпом. Водночас фізичного насильства до них не застосовували і пізніше передали представникам ООН.

Активна участь індіанців у протестах – погана ознака для уряду країни. За останню чверть століття повстання за участі індіанців призвели до відставки або втечі вже трьох президентів країни.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close