Світ

Експрем’єр Лівану через рік знову очолив уряд країни

Саад Харірі пообіцяв швидко сформувати новий уряд, що складатиметься зі спеціалістів, які впроваджуватимуть реформи, а також зупинити "колапс, який загрожує економіці та суспільству"

Президент Лівану Мішель Аун після консультацій з парламентськими фракціями у четвер, 22 жовтня, призначив колишнього прем’єр-міністра Саада Харірі на посаду глави уряду через майже рік після його відставки.

Харірі набрав 65 голосів, що є необхідною кількістю для того, щоб мати змогу сформувати новий уряд, – інформує 1NEWS.

Харірі уже заявив, що працюватиме над відбудовою Бейруту після вибуху у порту міста. Харірі пообіцяв швидко сформувати новий уряд, що складатиметься зі спеціалістів, які впроваджуватимуть реформи, а також зупинити “колапс, який загрожує економіці та суспільству”.

Нагадаємо, у вересні пішов у відставку попередник Харірі Мустафа Адіб. Він пробув на посаді прем’єра близько місяця і за цей час не зміг сформувати новий уряд після кризи, яку спричинив масштабний вибух у порту Бейруту, який пролунав 4 серпня. Внаслідок нього загинули щонайменше 190 людей, а близько шести тисяч осіб були поранені. На тлі звинувачень у недбалості влади, що призвела до трагедії, у Лівані спалахнули масові протести.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон під час візиту до Лівану наполягав на необхідності швидкого формування уряду та проведення докорінних реформ у країні. “Це – останній шанс”, – сказав Макрон у вересні.

Своєю чергою, Саад Харірі подав у відставку 29 жовтня 2019 року у відповідь на тогочасні протести у країні. Вони розпочалися після того, як уряд анонсував запровадження збору на користування месенджерами, як-от WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Згодом уряд скасував це рішення, однак протести не вщухли. Акції протесту практично паралізували життя країни.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button