Світ

Експерти розповіли, якими вакцинами варто робити щеплення вагітним жінкам

Під час вакцинації проти коронавірусу вагітним рекомендується робити щеплення тільки препаратами Pfizer або Moderna. До такої думки схиляються експерти британського Об’єднаного комітету з вакцинації та імунізації, повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112ua.

Досі незалежні радники уряду не рекомендували вакцини проти Covid-19 вагітним. У новому висновку йдеться, що жінкам, які виношують дитину, слід пропонувати вакцини одночасно із рештою населення, виходячи з їхнього віку і будь-яких клінічних ризиків. Пропонувати вагітним слід переважно уколи Pfizer або Moderna, якщо такі є.

Британські експерти посилаються на дані з США, де близько 90 тис. вагітних жінок були вакциновані, здебільшого вакцинами мРНК виробництва Pfizer і Moderna, без будь-яких проблем з безпекою.

Комітет заявив, що немає ніяких доказів того, що інші вакцини, такі як AstraZeneca, не є безпечними для вагітних жінок. Необхідні додаткові дослідження.

Британська програма вакцинації в основному проводилася у віковому порядку: на цьому тижні вакцинували людей у віці 45 років і старше. Більшість жінок репродуктивного віку поки не були охоплені вакцинацією.

Нагадаємо, в лютому доомпанія Pfizer почала клінічні випробування своєї вакцини від Covid-19 серед вагітних жінок.

16 квітня Україна отримала першу партію вакцини Pfizer – 117 тис. доз.

Останні новини

Back to top button