Світ

Експерт пояснив позицію Німеччини щодо “Північного потоку-2”

Своєю позицією щодо проекту “Північного потоку-2” Німеччина чітко розділила загальноєвропейський інтерес і національний німецький інтерес. Про це директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін заявив у статті в “Дзеркалі тижня”, передає 1NEWS, посилаючись на УНН.

З його слів, це рішення – щось більше, ніж просто проблема держав на зразок Польщі, України чи країн Балтії. Це свідчення спроби Німеччини і низки європейських країн вибудувати нову (а швидше — дуже стару) архітектуру Європи з тенденцією до деконструкції над’європейських структур, реверсом інтеграційних процесів, зміцненням національних держав, зазначив він.

“Для Німеччини це означає майже тотальне домінування в Європі, при одночасно посиленні стратегічного протистояння зі США (втім, у певних межах). І хоча поки що не йдеться про повернення до business as usual, але пріоритети зрозумілі: Німеччина хоче і готова бути ключовим партнером Росії в Європі, конвертуючи свій особливий статус в частині контролю над європейськими енергопотоками в політичний вплив. А адже ще не так давно саме європейські лідери говорили, що енергетику та енергоресурси не можна використовувати як зброю”, – заявив Горбулін.

Нагадаємо, “Нафтогаз” повідомляв, що реалізація “Північного потоку-2” призведе до незворотних наслідків і знищить конкуренцію на європейському газовому ринку.

Tags
загрузка...

Схожі статті

2 Comments

  1. Невже нікому нагадати Німеччині старе й дуже мудре прислів’я, що безплатний сир буває тільки в мишоловці? А в даному випадку економічне співробітництво з агресором, подібним тому, якою була сама Німеччина в середині минулого століття, має згубну тенденцію для неї – повернутися туди, звідки вона такою дорогою ціною вирвалася, по історичній спіралі зі ще згубнішими наслідками.

Close