Світ

Експерт із Норвегії впевнений, що на військовій базі РФ вибухнув ядерний реактор

На російській військовій базі в Архангельській області 8 серпня вибухнув ядерний реактор, а не ракета, як стверджує російська влада, інформує 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Про це заявив Нілс Бомер, керівник відділу досліджень та розвитку норвезького агентства, яке здійснює виведення ядерних об’єктів з експлуатації.

За його словами, після вибуху в повітря потрапили ізотопи барію, стронцію та лантану.

“Наявність продуктів розпаду, таких як барій та стронцій, відбувається від ядерної ланцюгової реакції. Це доказ того, що вибухнув ядерний реактор”, – вважає Бомер.

Про вибух в Архангельській області Росії стало відомо 8 серпня. Уночі 10 серпня російська державна корпорація “Росатом” заявила, що під час випробувань вибухнула ракета, у двигуні якої використовувалося радіоактивне ізотопне джерело живлення. Міністерство оборони Росії в першому повідомленні стверджувало, що в атмосферу не потрапили шкідливі речовини.

При цьому відділ цивільного захисту адміністрації міста Сєвєродвінськ повідомив, що розташовані в межах міста датчики зафіксували короткочасне підвищення радіаційного фону.

Про стрибок радіації після події повідомляли в адміністрації міста Сєвєродвінськ, але згодом мерія видалила повідомлення.

Внаслідок вибуху загинули щонайменше п’ятеро людей.

На зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном 19 серпня російський лідер Володимир Путін заявив, що підвищення радіаційного фону та загрози через аварію на військовому полігоні під Сєвєродвінськом немає.

 

 

 

Back to top button