Світ

Екс-співробітника ЦРУ підозрюють у найбільшій крадіжці даних

Американський уряд підозрює колишнього співробітника ЦРУ 29-річного Джошуа Адама Шульте в передачі у 2017 році надсекретних хакерських програмних засобів організації WikiLeaks, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами експертів, витік цих даних до WikiLeaks був “одним з найбільш руйнівних в сучасній історії і включав у себе хакерські інструменти, які можуть бути використані проти приватних компаній”. Як уточнює газета New York Post, “найбільша крадіжка даних в історії ЦРУ” включала в себе “програмне забезпечення, яке було розроблено для взяття під контроль iPhone і перетворення смарт-ТВ у пристрої спостереження”.

Адвокат Шульте Джейкоб Каплан заявив в суді, що ФБР підозрює чоловіка в масовому витоку восьми тисяч документів ЦРУ в WikiLeaks у березні 2017 року. “ФБР вважало, що пан Шульте був причетний до цього. У рамках свого розслідування вони отримали безліч ордерів на обшук телефону Шульте, його комп’ютерів та інших речей, щоб встановити зв’язок між паном Шульте і витоком у WikiLeaks”, – сказав адвокат.

Згідно з матерілами суду, ФБР провело обшуки квартири Шульте в Нью-Йорку минулого року і конфіскувало його комп’ютерне обладнання, ноутбуки та особисті записи.  Підозрюваний наразі знаходиться у федеральній в’язниці Манхеттена за звинуваченням у зберіганні та розповсюдженні дитячої порнографії. За повідомленнями американських ЗМІ, він працював інженером-програмістом в ЦРУ і розробив там шкідливе ПО, яке управління нібито використовувало для злому комп’ютерів, підозрюваних у тероризмі.

Прокурори планують подати обвинувальний висновок проти Шульте у зв’язку з витоком протягом наступних 45 днів.

Відзначається, що федеральний прокурор повідомив суду про те, що надсекретні матеріали були знайдені на комп’ютері підозрюваного.

Нагадаємо, на сервер Агентства цивільної авіації Міністерства економіки і стійкого розвитку Грузії здійснили кібератаку 2 травня.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close