Світ

Екс-президента ПАР засудили до тюремного ув’язнення

Екс-президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума засуджений до 15 місяців тюремного ув’язнення. У вівторок, 29 червня, Конституційний суд в Йоганнесбурзі визнав колишнього главу держави винним у відмові з’явитися в суд, пише «Німецька хвиля».

Зума, який займав посаду президента ПАР з 2009 року і на початку 2018-го був вимушений піти у відставку через звинувачення в корупції, не виконав своє зобов’язання з’явитися до суду. Він повинен був протягом п’яти днів прийти до поліцейської дільниці в Йоганнесбурзі або своєму рідному місті Нкандла.

Вирок є першим випадком в ПАР, коли колишній президент країни засуджений до в’язниці.

Джейкоб Зума звинувачується в низці епізодів шахрайства, корупції, рекету та відмивання грошей. У разі визнання його винним в рамках цієї справи йому загрожує тюремне ув’язнення терміном до 25 років і великий штраф.

Перше розслідування за підозрою в корупції щодо Зуми було розпочато в 2005 році, коли він займав посаду міністра економіки провінції Квазулу-Наталь і був другою особою правлячої партії «Африканський національний конгрес» (АНК). За ним послідувала ще безліч аналогічних справ, частина з яких була закрита.

Back to top button