Світ

Екс-глава Інтерполу постане перед судом у Китаї

Антикорупційні органи Китаю передали до суду справу про хабарництво колишнього голови Інтерполу Мена Хунвея, інформує 1NEWS.

Антикорупційні органи Китаю повідомили про результати свого розслідування щодо колишнього голови Інтерполу Мена Хунвея. Слідчі заявили, що Мен Хунвей розтратив значну кількість державних коштів на розкішний спосіб життя своєї сім’ї, зловживав владою заради особистої вигоди, а також відмовився виконувати рішення Комуністичної партії Китаю.

Зокрема, в заяві зазначено, що екс-глава Інтерполу використовував своє становище, щоб допомогти дружині влаштуватися на роботу, і незаконно відібрав “величезну кількість майна” у співробітників в обмін на допомогу в просуванні по службі. Також він підозрюється в отриманні хабарів і нанесенні серйозного збитку іміджу партії та інтересам держави.

За ці правопорушення, Мен Хунвей був виключений з партії, звільнений з поста заступника міністра громадської безпеки Китаю, а його справа передано до судових органів.

У виданні підкреслили, що з моменту затримання Мена Хунвея в Китаї зв’язатися з ним не вдалося, і зараз невідомо, чи надано йому адвоката.

Варто зазначити, що Мен Хунвей став главою Інтерполу в кінці 2016 року, коли Китай розширив свою заявку на отримання керівних посад у міжнародних організаціях. Тоді його призначення викликало стурбованість правозахисних груп, які побоювалися, що Пекін може спробувати використовувати цю позицію для переслідування дисидентів за кордоном.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close