Світ

Економіка Бразилії скоротилась до 10-річного мінімуму

У річному вимірі економіка Бразилії скоротилася на рекордні 11,4%

У II кварталі 2020 року, економіка Бразилії рекордно скоротилася. Заходи щодо ізоляції від коронавірусу знизили активність майже в усіх секторах, повернувши найбільшу економіку Латинської Америки до розмірів 2009 року.

Про це повідомляє 1NEWS.

Валовий внутрішній продукт Бразилії в другому кварталі впав на 9,7% в порівнянні з попереднім кварталом. У річному вимірі економіка Бразилії скоротилася на рекордні 11,4%.

Згідно з даними, промисловість впала на 12,3%, послуги – на 9,7%, інвестиції в основний капітал – на 15,4%, споживання домашніх господарств – на 12,5% і державні витрати – на 8,8%.

Тільки сільське господарство виросло за квартал на 0,4%.

Спад в період з квітня по червень виявився більш різким, ніж очікували економісти. За середніми оцінками аналітиків, падіння за квартал склало 9,4%, а за рік – 10,7%.

Економіка Бразилії зараз на 15% менша, ніж була на піку в 2014 році.

Колишній міністр фінансів Бразилії Карлос Каваллі зазначив, що економіка Бразилії навряд чи повернеться до того рівня, який був торік, до 2023 року.

Фахівці інституту статистики також скорегували свою оцінку, щодо зміни ВВП за підсумками першого кварталу поточного року, знизивши ВВП на 2,5% в порівнянні з початковою оцінкою зниження на 1,5%.

Джерело: РБК-Україна

Останні новини

Back to top button