Світ

Директор Ryanair назвав затримання засновника Nexta викраденням, що спонсорується державою

Виконавчий директор авіакомпанії Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що примусова посадка рейсу Афіни – Вільнюс у Білорусі була «викраденням, що спонсорується державою». Про це О’Лірі заявив в інтерв’ю радіостанції Newstalk, повідомляє 1News.

фото РБК

Виконавчий директор ірландської лоукост-авіакомпанії Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що примусова посадка рейсу Афіни – Вільнюс у Білорусі була “викраденням, спонсорованим державою”.

О’Лірі сказав, що, на його думку, подібний інцидент трапляється вперше з європейською авіакомпанією. Він сказав: «Це була спроба державного викрадення… піратство, що фінансується державою».

«Я не можу сказати багато про це, оскільки на даний момент влада ЄС та НАТО мають справу з цим», – додав він.

О’Лірі заявив, що цей інцидент «дуже лякає» пасажирів та екіпаж, оскільки їх тримали під озброєною охороною та обшукували сумки.

«Схоже, намір влади був усунути журналіста та його супутницю… ми вважаємо, що в аеропорту також були агенти КДБ», – додав він.

Європейські політики – в тому числі в Ірландії – все частіше закликають заборонити польоти над Білоруссю.

О’Лірі сказав, що його авіакомпанія буде дотримуватися вказівок європейської влади щодо того, чи має це статися.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі посадили літак «Ryanair» і затримали засновника опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Білорусь підняла винищувачі, щоби посадити у Мінську літак Ryanair, який летів рейсом Афіни-Вільнюс.

Як повідомляє портал TUT.by, засновник Nexta Протасевич проходить обвинуваченим за такими статтями:

ч. 3 ст. 130 (вчиненні умисних дій, спрямованих на порушення соціальної ворожнечі за ознакою професійної приналежності);

ст. 293 (організація масових заворушень);

ст. 342 (організація групових дій, грубо порушують громадський порядок).

Back to top button