Світ

Дві Кореї домовилися про міжпарламентську зустріч

Влада КНДР прийняла пропозицію Південної Кореї провести першу міжпарламентську зустріч цього року, інформує 1NEWS.

Про це повідомляють іноземні ЗМІ з посиланням на лист голови Верховної народної асамблеї КНДР Чо Тай-бока до спікера парламенту Південної Кореї Мун Хі-санга.

У своєму листі Чо Тай-бок визнав важливість ролі, яку повинні відігравати парламенти обох Корей разом із політичними партіями у реалізації міжкорейських угод, які були підписані у квітні та вересні.

Він також висловив сподівання, що парламент Південної Кореї якомога швидше ратифікує ці міжкорейські угоди.

Раніше спікер парламенту Південної Кореї передав керівнику парламенту КНДР листа з пропозицією про міжкорейську зустріч на рівні парламентів.

Як повідомлялося, 18-20 вересня у Пхеньяні проходив триденний міжкорейський саміт, основними питаннями якого були припинення ядерної програми КНДР і врегулювання конфлікту між двома країнами. За підсумками саміту лідер КНДР Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін підписали угоду, яка передбачає зниження напруженості ризиків військових зіткнень.

Перші дві зустрічі лідерів Південної Кореї і КНДР пройшли в демілітаризованій зоні прикордонного села Пханмунджом в квітні і травні 2018 року. 27 квітня Мун і Кім домовилися про повне ядерне роззброєння на Корейському півострові, а також щодо офіційного закінчення стану війни, в якому обидві країни перебували з початку 1950-х років.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close