Світ

До влади Китаю звернулася Коаліція за свободу преси

Міжнародна спільнота засуджує зневагу Китаю до прав журналістів та закликає поважати основоположні права й свободи людей, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Її підписали представники Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Словаччини, Словенії, Великої Британії та США.

“Ми глибоко занепокоєні постійними намаганнями китайської влади обмежити свободу ЗМІ – важливого елементу захисту прав людини й фундаментальних свобод. Зараз щонайменше 47 журналістів перебувають у Китаї за ґратами. Це більше, ніж у будь-якій іншій державі світу”, – наголошується у заяві, поширеній МЗС Канади.

Підписанти закликали Пекін звільнити журналістку Чжан Чжань, яка висвітлювала ситуацію з COVID-19 в Ухані, а також “усіх інших, затриманих за їхню репортерську роботу”.

“Ми також закликаємо владу Китаю дозволити журналістам виконувати їхню роботу без страху арешту й утисків та припинити широку практику цензури й контролю за ЗМІ та свободою слова”, – вказують підписанти.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button