Світ

До Грузії надійшла перша партія вакцини Pfizer

Грузія отримала першу партію вакцини проти коронавірусу від компанії Pfizer-BioNtech: 29 250 доз сьогодні вночі прибули в Тбіліський аеропорт з США, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Препарат відправлять до Національного центру з контролю захворювань, а звідти розподілять по чотирьох локаціях у Тбілісі, а також у Батумі й Кутаїсі.

Вакцина Pfizer повинна зберігатися в спеціальних холодильних установках за температури мінус 80 градусів. Така інфраструктура є в шести клініках, де проходитиме вакцинація. Країна отримала і спеціальні шприци для цього препарату.

Раніше глава МОЗ Катерина Тікарадзе заявила, що вакцина Pfizer буде доступна як для медиків, яких почали прищеплювати з 15 березня, так і для громадян, яким за 65 років.

Грузія розраховувала отримати вакцину Pfizer ще в лютому, однак досягнути домовленості не вдалося через зволікання з оформленням контрактів з компанією-виробником. У результаті Грузії допоміг Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), який займається розподілом вакцини.

Вакцина, розроблена німецькою компанією BioNTech та американським фармацевтичним концерном Pfizer, – перша дозволена в грудні 2020 року до застосування в ЄС і перша офіційно схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Згідно з офіційними даними, вакцина Pfizer дає 95% ефективності і зберігає стійкість до коронавірусу близько шести місяців.

Першу партію вакцини від коронавірусу Грузія отримала 13 березня – це були 43,2 тисячі доз британсько-шведського препарату AstraZenecа. Наступна партія AstraZenecа – 86,4 тисячі доз, надійде у квітні. В отриманні препаратів Грузії допомагає ЮНІСЕФ.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button