Світ

До Арктики вирушила найбільша в історії наукова експедиція

Найбільша в історії наукова експедиція вирушила до Арктики для вивчення клімату. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“В експедиції під назвою MOSAiC (Багатопрофільна дрейфуюча обсерваторія з вивчення арктичного клімату) беруть участь близько 600 дослідників із 17 країн. Вартість проєкту становила €140 млн, половину з яких сплатила Німеччина”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, німецький криголам Polarstern (“Полярна зірка”) 20 вересня відчалив від берега у норвезькому місті Тромсе та поплив до Арктики. Його супроводжуватиме російське судно “Академик Федоров”.

Криголам попрямує в центральну Арктику. За два тижні він має відшукати велику крижину, на якій буде розміщено наукову базу. Вона дрейфуватиме у невідомому напрямку протягом року. На ній по черзі працюватимуть групи науковців.

Флот із чотирьох криголамів з Росії, Китаю та Швеції, а також літаки й вертольоти забезпечать зміну екіпажу та обслуговуватимуть експедицію.

Керівник експедиції Маркус Рекс розповів, що головними завданнями експедиції буде збір даних, які “терміново необхідні для розуміння нашого клімату”. Він додав, що клімат в Арктиці є найбільш невизначеним, а потепління там відбувається найшвидшими темпами. Дослідники також вивчатимуть види риб, які живуть у водах Арктики.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close