Світ

Деякі країни вже направили військових в Україні – прем’єр Естонії

Деякі країни вже направили військових в Україні - прем’єр Естонії

Фото: Priit Murk/ERR

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас

В Естонії для відправки інструкторів в Україну потрібне схвалення парламенту – зазначила Кая Каллас.

Деякі держави вже направили своїх інструкторів в Україну для тренування українських військових. Про це заявила прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, повідомляє Financial Times.

За словами Каллас, союзники по НАТО не повинні побоюватися, що відправка військ в Україну для тренування її солдатів може втягнути Альянс у війну з Росією.

Вона розповіла, що “є країни, які вже тренують солдатів на місцях”, і вони роблять це на свій страх і ризик.

Каллас додала, що якби російські війська напали на навчальний персонал країн НАТО в Україні, це не призвело б до автоматичної активації статті 5 про взаємну оборону.

“Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто відправив своїх людей, скажуть: “Це стаття 5. Давайте … бомбити Росію”. Це не так працює. Це не відбувається автоматично. Тому ці страхи не мають за собою підстав”, – зазначила вона.

За словами прем’єрки, в Естонії для відправки інструкторів в Україну потрібне схвалення парламенту.

“Це відкрита публічна дискусія, але я думаю, що ми не повинні зараз нічого виключати”, – заявила Каллас.

Вона висловила переконання, що не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники допомагатимуть Києву тренувати українських солдатів на території України.

“Російська пропаганда тільки й робить, що говорить про війну з НАТО, тому їм не потрібен привід для цього. Що б ми не робили зі свого боку…  Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть”, – сказала Каллас.

Раніше повідомлялося, що уряд Естонії розглядає можливість відправки військ в Україну, аби естонські військові взяли на себе тилові роботи на заході України. 

Нагадаємо, міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Швеція може надіслати своїх військових в Україну, якщо це запропонують союзники НАТО. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button