Світ

Данія першою в ЄС дозволила вживання пігулок від коронавірусу

Данія стала першою країною в Європейському Союзі, яка дозволила лікування таблетками від коронавірусу американської компанії Merck, передає 1news з посиланням на “Європейську правду“.

“Ми рекомендуємо лікування таблетками, тому що ми вважаємо, що переваги переважують над недоліками для пацієнтів, які мають найбільший ризик серйозно захворіти від COVID-19”, – сказала представниці Національного агентства охорони здоров’я (SST) Кірстін Молл Харбоу.

Оголошення з’явилося, коли Данія вживає заходів на тлі рекордної кількості випадків COVID-19 і спалаху нового варіанту “Омікрон”, який, як очікується, стане домінуючим у Копенгагені цього тижня.

Щоденна кількість нових випадків у Данії за останню добу становила 9999, що є найвищим показником, коли-небудь зареєстрованим з початку пандемії.

Препарат продається під назвою Lagevrio у формі таблеток і був схвалений у середині листопада регулятором ЄС для застосування в надзвичайних ситуаціях, до його офіційної реєстрації.

Lagevrio був дозволений з листопада у Великій Британії та перебуває у процесі авторизації в Сполучених Штатах, але його результати, менш оптимістичні, ніж очікувалося.

За інформацією виробника, засіб знижує здатність коронавірусу розмножуватися в клітинах організму і таким чином уповільнює подальший розвиток COVID-19.

Таблетки слід вводити в курс лікування якомога швидше після встановлення діагнозу COVID-19 і протягом 5 днів від початку симптомів. Ліки, що випускаються у вигляді капсул, слід приймати двічі на день протягом 5 днів.

 

 

 

 

 

 

Back to top button