Світ

Credit Suisse звинуватили у сприянні масштабного відмивання грошей

За даними прокуратури, банк обробив транзакції на загальну суму понад 140 млн швейцарських франків ($ 158 млн) для групи, що отримала ці кошти за рахунок контрабанди кокаїну на територію Європи та іншої протизаконної діяльності

Прокуратура Швейцарії обвинуватила Credit Suisse у сприянні масштабного відмивання грошей болгарськими клієнтами банку.

Про це інформує 1NEWS.

За даними прокуратури, банк обробив транзакції на загальну суму понад 140 млн швейцарських франків ($ 158 млн) для групи, що отримала ці кошти за рахунок контрабанди кокаїну на територію Європи та іншої протизаконної діяльності.

У Credit Suisse заявили, що здивовані обвинуваченнями і мають намір “активно захищатися”.

Відповідно до обвинувального висновку, який є результатом розслідування, яке тривало 12 років, високопоставлена топ-менеджер Credit Suisse систематично ігнорувала або обходила вимоги до розкриття інформації, стосовно потенційного відмивання грошей клієнтами, в 2004-2008 роках. Їй також пред’явлені обвинувачення.

Максимальна сума штрафу, який може бути накладено на банк, становить 5 млн швейцарських франків, зазначають у Credit Suisse. Крім того, банку, можливо, доведеться повернути незаконно отриманий прибуток.

“Credit Suisse знав щодо проблеми принаймні з 2004 року. Той факт, що банк допустив, щоб це тривало до 2008 року або пізніше, ускладнило або навіть зірвало виявлення дій у сфері відмивання грошей кримінальної організації”, – зазначають у прокуратурі.

Навіть після перших вимог про замороження рахунків, пов’язаних з болгарським угрупованням, які прокуратура пред’явила в 2007 році, практики внутрішнього контролю в Credit Suisse виявилися настільки неефективними, що клієнт зміг вивести з них 35 млн франків перш, ніж банк обмежив його операції.

Акції Credit Suisse додають 0,2% на торгах у четвер. З початку поточного року їх вартість знизилася на 14%.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Останні новини

Back to top button