Світ

Через виверження вулкану на Гаваях оголошено «червоний» рівень тривоги (фото)

Найвищий рівень тривоги – червоний – оголошений на острові Гаваї через посилення виверження вулкана Кілавеа, інформує 1NEWS з посиланням на Сегодня.

Геологи вказують, що в будь-який час активність вулкана може посилитися ще більше. Виверження, за прогнозами, супроводжуватиметься новими викидами і вибухами близько кратера і в районах освіти вулканічних тріщин.

Викиди попелу з жерла Кілавеа, швидше за все, будуть непостійні, з періодами підвищеної і зниженої інтенсивності в залежності від випадків обвалу породи всередині кратера і інших явищ“, – відзначили фахівці.

За даними агентства з надзвичайних ситуацій штату Гаваї, кількість вулканічних тріщин, які утворилися на острові після виверження вулкана, зросла до 19. Вузький потік лави рухається до крайки океану зі швидкістю близько 20 метрів на годину.

Губернатор штату Девід Іге 9 травня оголосив округ Пуна, поблизу якого розташований вулкан, зоною стихійного лиха. Президент США Дональд Трамп задовольнив запит про виділення допомоги острову Гаваї в зв’язку з наслідками виверження вулкана. Всього із зони, порушеної ударом стихії, за останні майже два тижні було евакуйовано близько 2 тисяч осіб.

Нагадаємо, виверження вулкана Кілавеа почалося 3-4 травня, воно супроводжувалося землетрусом магнітудою 5-6,9. Епіцентр підземних поштовхів знаходився в 25,5 км на північний захід від особливої зони Хаваїан-Перадайс-Парк (округ Пуна) з населенням трохи більше 11 тисяч осіб.

Нагадаємо, NASA оприлюднило з космосу знімки виверження вулкана Кілауеа на Гаваях, на яких видно наслідки витоку лави.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close