Світ

Через проблеми з легенями експрезидент Франції потрапив до реанімації

Колишній президент Франції Валері Жискар д’Естен госпіталізований через легеневу інфекцію. Він був поміщений в реанімаційне відділення лікарні імені Жоржа Помпіду після скарг на проблеми з диханням, інформує 1NEWS.

За словами сина політика Луї Жискара д’Естена, ще в неділю ввечері у колишнього глави держави не було ніяких помітних проблем, крім тих, що з’являються з віком.

Востаннє на публіці 94-річний Жискар д’Естен з’являвся на минулому тижні під час похорону одного з його колишніх співробітників. У період пандемії він практично не покидав сімейний замок в Отоні.

У травні паризька прокуратура почала розслідування стосовно Жискара д’Естена, якого запідозрили в сексуальному домаганні. Зі звинуваченнями на адресу екс-президента виступила німецька журналістка, яку він, за її словами, чіпав за сідниці під час інтерв’ю в кінці 2018 року.

Жискар д’Естен був президентом Франції в 1974-1981 роках. Французи називають його l’Ex (Екс) – протягом чверті століття, з 1981 по 2007 рік, він був єдиним живим екс-президентом Франції (за винятком декількох місяців в 1995-1996, між відходом Міттерана зі своєї посади і його кончиною). У 2004 році Жискар д’Естен побив рекорд Еміля Лубе за найдовшим перебуванням у статусі екс-президента (Лубе прожив 23 роки після того, як покинув посаду), а в 2017 році – і рекорд Лубе з досягнення максимального віку серед екс-президентів ( Лубе дожив до 91 року).

Відзначимо, що д’Естен у 2014 році опинився на боці тих, хто схвалив анексію українського Криму Росією. Це й не дивно – починаючи з епохи Брежнєва він відвідав СРСР і Росію не менше десятка разів. У 2012 році на запрошення президента РФ Володимира Путіна д’Естен  їздив на святкування 200-ої річниці Бородінської битви.

“Крим був завойований Росією два століття назад, при Катерині Другій. Хрущов з нез’ясовних причин віддав його Україні. Я пам’ятаю, я був дуже молодим, і подумав – що це таке?” – пояснював Жискар д’Естен в інтерв’ю російським ЗМІ.

 

 

 

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button