Світ

Через коронавірус у Польщі зривається кампанія з виборів президента

Епідемія коронавірусу поставила під загрозу нормальний перебіг президентських виборів у Польщі, передає 1NEWS з посиланням на Букви.

Перший тур виборів заплановано на 10 травня. Кампанію за другу каденцію веде нинішній президент Анджей Дуда, якого підтримує керівна урядова партія. Через заборону публічних заходів передвиборча кампанія, фактично, заморожена. Анджей Дуда, натомість, гарантовано має доступ до ефірного часу в публічному телебаченні, як чинний президент.

Окрім політичного аргументу нерівності у веденні кампанії, опозиція і представники деяких громадських організацій заявляють про труднощі виборчої логістики — через карантин не можна набрати членів комісій, скласти і перевірити списки виборців. Також, залишається небезпека, що до планованої дати виборів епідемію в Польщі не вдасться повністю приборкати, і голосування наражатиме на небезпеку зараження членів виборчих комісій і значну частину виборців.

Загалом, Польща зараз долає проблеми, з якими борються більшість країн Європи. Якщо очікування експертів справдяться, карантинні заходи принесуть результат за один-два тижні, і кількість нових випадків зараження коронавірусом почне спадати. Зараз у Польщі всі живуть сподіванням на Великдень близький до нормального.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close