Світ

Через дії ПВК «Вагнер» ЄС ввів санкції проти Пригожина

Європейський рада ввела санкції проти російського бізнесмена Євгена Пригожина, відомого в ЗМІ як “кухар Путіна”, за участь в діях, які загрожують миру, безпеці або стабільності Лівії. Про це йдеться в опублікованому в четвер офіційній заяві ЄС, передає 1NEWS з посиланням на УНН.

“Рада сьогодні ввела адресні обмежувальні заходи стосовно однієї людини, яка брала участь в діях, які загрожують миру, безпеці або стабільності Лівії, в тому числі шляхом порушення ембарго ООН на постачання зброї. Санкції, накладені проти цієї людини, включають заборону на поїздки і заморожування активів. Крім того, фізичним і юридичним особам з ЄС заборонено надавати кошти перерахованим особам”, – сказано в заяві.

Відзначається, що санкції за порушення ембарго на сьогодні включають заборону на поїздки для 16 фізичних осіб і заморожування активів для 20 осіб і 19 організацій.

Згідно з даними Офіційного журналу ЄС, санкції стосуються саме Євгена Пригожина, який, як наголошується, має “тісні зв’язки, в тому числі фінансово, з приватною військовою компанією ”Група Вагнера”.

“Наймасштабніше рішення ЄС про санкції сьогодні полягає в тому, що фінансист групи Вагнера і “кухар Путіна” Євген Пригожин потрапив під санкції ЄС за роль Вагнера в Лівії”, – прокоментував журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк це рішення у Twitter.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button