Світ

Через аномальні морози і снігопади у Бразилії, в світі подорожчає кава

На найпівденніший штат Бразилії Ріу-Гранді-ду-Сул обрушився лютий снігопад, замело 13 міст, температура впала до мінус 8, постраждали плантації кави, повідомляє 1NEWS з посиланням на Lenta.ua.

Аномальні погодні явища тепер почали відбуватися і в Бразилії, на півдні країни температура різко впала від стандартного значення плюс 19 до мінус 8, похолодання супроводжувалося лютим снігопадом. Сніг накрив вулиці, будинки, дерева, машини, товстим шаром ліг на сільгоспугіддя. Такого в Бразилії не спостерігалося 65 років.

Місцеві синоптики пояснюють аномальне явище приходом полярних мас і прогнозують холодну погоду для південної Бразилії ще в перебігу тижня.

Самі бразильці підійшли до ситуації з гумором – грають дивовижним для цих місць снігом, ліплять сніговиків. Однак в сільському господарстві паніка. Сніг і мороз пошкодили кавовим плантаціям. Кава для Бразилії один з головних експортних продуктів.

Через події на ринку ціни на кавові зерна на ринку вже злетіли до максимуму 2014 року. Очікується, що в серпні вартість кави в роздрібних мережах може вирости на 10-12%. Ще один різкий зліт цін прогнозують в жовтні-листопаді. В цілому ж, власники кав’ярень вважають, що сировина подорожчає на 40-50 відсотків у 2022 році.

 

 

 

Back to top button