Світ

Чехія вимагає від РФ компенсацію за вибухи на складах у Врбетіце

Влада Чехії офіційно вимагає від Росії компенсації збитків у зв’язку з вибухами у2014 році на військових складах у Врбетіце, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

Заступник міністра закордонних справ Чехії Мартін Смолек вручив російському послу в Чехії дипломатичну ноту, в якій міститься вимога повністю відшкодувати збиток, заподіяний вибухом.

Чеська влада оцінила збиток у 650 млн крон (приблизно 25,5 млн євро).

Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроєкт про розподіл компенсації за вибухи у Врбетіце. 350 мільйонів крон підуть для муніципалітетів та регіону і 300 мільйонів для окремих громадян.

Суми для муніципалітетів розподіляються залежно від відстані від периметра ризику, а також відповідно до бюджетного визначення податків.

Кожен житель, включаючи дітей, які постійно проживають в п’яти муніципалітетах, повинен мати право на отримання певної суми, розмір якої також залежить від певних факторів. Найбільша сума в 300 крон пропонується на період неконтрольованих вибухів з середини жовтня до середини грудня 2014 року, що було небезпечною ситуацією з прямою загрозою.

 

 

 

 

 

 

Back to top button