Світ

Чехія підписала контракт на купівлю винищувачів F-35

Чехія підписала контракт на купівлю винищувачів F-35

Фото: Міноборони Чехії

Контракт підписали міністр оборони Чехії Яна Чернохова і посол США Біян Сабет

Мова йде про закупівлю 24 літаків F-35, а також і відповідного обладнання і послуг на 6,5 млрд доларів.

Чехія і США підписали контракт на закупівлю винищувачів п’ятого покоління F-35. Про це повідомило Міністерство оборони Чехії у понеділок, 29 січня.

Вказано, що меморандум про взаєморозуміння між Чеською Республікою та США і контракт підписали міністр оборони Чехії Яна Чернохова і американський посол Біян Сабет.

“Я обіцяла, що контракт на американські літаки F-35 буде укладений не пізніше кінця березня, і сьогодні я виконала цю обіцянку”, – заявила Чернохова.

Спочатку очікувалось, що міністр підпише контракт зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном, але через його проблеми зі здоров’ям був обраний інший варіант.

Мова йде про закупівлю 24 літаків F-35, а також і відповідного обладнання і послуг на 150 млрд чеських крон (понад 6,5 млрд доларів – ред.). Це найдорожча оборонна закупівля в історії Чехії. Усі винищувачі будуть повністю розгорнуті до 2025 року. До того часу чеська армія буде використовувати шведські винищувачі Gripen.

Напередодні стало відомо, що Греція може отримати до 40 нових літаків F-35. Вони можуть стати частиною угоди, за якої грецький уряд передасть Україні системи ППО.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button