СвітУкраїна

Чехія готова надати Україні зброю

Водночас чеська армія наприкінці лютого або на початку березня відправить шістьох військовослужбовців свого спецназу в Україну для проведення спільних навчань "Срібна шабля 2022"

Новий чеський уряд хоче допомогти Україні на тлі можливої ескалації з боку Росії і має намір відправити або продати військове обладнання Києву.

Про це заявила міністр оборона Яна Чернохова, – інформує 1News.

За словами міністра, постачання зброї чи боєприпасів слід узгодити з країнами Вишеградської четвірки, або з Німеччиною, Австрією чи країнами Балтії.

“Чехія історично, політично і союзницькі – на боці України. Якщо Україні буде потрібно, ми спробуємо допомогти”, – сказала міністр, додавши, що Україна має повідомити, що саме їй треба.

Міністр зазначила, що в урядовій коаліції, яка складається з п’яти партій, є консенсус.

“Я не можу говорити від імені інших міністрів, але я багато консультуюся з міністром закордонних справ Яном Ліпавським, і наші погляди на допомогу Україні збігаються”, – сказала вона.

Зараз міністр оборони веде переговори з головнокомандувачем чеської армії Алешем Опатою про можливі потреби України.

Крім того, очікується, що найближчим часом до Праги прибуде голова ЗСУ Валерій Залужний.

Водночас чеська армія наприкінці лютого або на початку березня відправить шістьох військовослужбовців свого спецназу в Україну для проведення спільних навчань “Срібна шабля 2022”.

Навчання відбуваються за планом НАТО щодо розвитку Збройних сил України.

Джерело: Європейська правда

Back to top button