Світ

Британський танкер намагалися захопити п’ять катерів Ірану

П’ять озброєних катерів Корпусу вартових ісламської революції намагалися захопити танкер під прапором Британії у стратегічно важливій Ормузькій протоці, але їм завадили королівські морські піхотинці, інформує 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Про це повідомляють американські та британські ЗМІ. Зокрема американський канал CNN із посиланням на знайомих зі справою чиновників США повідомив, що увечері 10 липня представники Ірану наказали нафтовому танкеру British Heritage, який ішов Ормузькою протокою, змінити курс та зупинитися неподалік, в іранських територіальних водах.

Однак у справу втрутився корабель Військово-морських сил Сполученого королівства, який супроводжував танкер. За даними журналістів, військовий корабель на знак попередження навів свої палубні установки на іранські човни і змусив їх відступити.

«Корабель Військово-морських сил Великої Британії Montrose, який також був на місці, спрямував свою зброю на човни і застеріг їх радіозв’язком, тож вони розійшлися», – сказав один із неназваних американських чиновників.

Інший назвав інцидент «виявом агресії та спробою перешкодити вільному проходу протокою».

Аналогічну інформацію оприлюднило також британське видання Evening Standard. Офіційно ані Іран, ані Велика Британія наразі не підтвердили ці повідомлення.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close