Світ

Британські медики вивчають імунну реакцію дитячого організму на введення різних вакцин проти коронавірусу

Британські медики починають вивчення імунної реакції дитячого організму на змішані схеми введення різних вакцин проти COVID-19. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

У серпні у Великій Британії дозволили вакцинацію проти коронавірусу підлітків 16-17 років. Щеплення дітей віком від 12 до 15 років розпочнеться наступного тижня. Перший укол рекомендовано робити вакциною Pfizer/BioNTech, а ось рішення щодо другої дози з’явиться пізніше, коли будуть зібрані додаткові дані.

Зазначається, що у ході дослідження під назвою Com-COV3 будуть перевірені різні схеми вакцинації дітей віком від 12 до 16 років, при цьому вивчатимуть імунну відповідь та побічні ефекти.

У випробуванні візьмуть участь 360 добровольців – усі вони отримають першу дозу вакцини Pfizer/BioNTech. Через вісім тижнів буде введена друга повна доза або половина дози Pfizer, повна доза Novavax або половина дози Moderna.

Об’єднаний комітет Великої Британії з вакцинації та імунізації спочатку відмовився рекомендувати щеплення всіх дітей віком від 12 до 15 років, пославшись на невизначеність щодо міокардиту – рідкісного побічного ефекту щеплення вакцинами на основі мРНК, зокрема Pfizer. За словами експертів у галузі охорони здоров’я, запальні процеси серця зазвичай минають самі собою з легкими короткостроковими наслідками.

Як додає агентство, влада Гонконгу взагалі рекомендує робити дітям тільки одне щеплення через аналогічні побоювання з приводу запалення серцевого м’яза.

Back to top button